2017 Нови D7 V1.5 Wanhao Duplicator 7 УВ смола 3D Печатач SLA DLP 3D Печатач за продажба само $399 250ml Смола подарок

2017 Нови D7 V1.5 Wanhao Duplicator 7 УВ смола 3D Печатач SLA DLP 3D Печатач за продажба само $399 250ml Смола подарок

DEN 9576.00

Ново

Това е достапна

Број На Модел На: WANHAO Duplictor 7
Бренд Име: WANHAO
Брзината На Печатење Во Боја: 30мм/час
Брзината На Печатење Во Боја: 30мм/час
Макс печатење област: 120*68*200mm
Софтвер: Создавањето Работилница
Точноста: 0.004 mm
Основните атрибути на techonogy: УВ смола , DLP 3d печатач
Смола тип: 405NM УВ смола
Резолуција: 2560*1440
Слој дебелина: 0.035~0.5 mm
Пакување големина: 55*28*26cm
Тежина: 12kg

Најдобрите понуди во категоријата