60pcs/T0.08mm*W19mm*L10m NITTO DENKO PTFE ФИЛМ селотејп 903UL

60pcs/T0.08mm*W19mm*L10m NITTO DENKO PTFE ФИЛМ селотејп 903UL

DEN 11088.00

Ново

Това е достапна

Тип: Лента
Број На Модел На: 903UL
DIY Материјали: Електрични
is_customized: Yes
Лента Тип: Електрични Лента
боја: сива
Спецификација: T0.08mm*W19mm*L10m
Континуирана употреба температура: -60~250Centigrade
Краткорочни отпорност на топлина: -60~300Centigrade
Лепило: Силиконски Лепило
Производ база материјал: PTFE филм
Предности: Изолација, носат-отпор, компресија, анти-корозивни,
Поле на примена: Се користи како општа мазен материјал, паста, метал, пластика, керамика, итн
Име: NITTO DENKO
оригиналниот: Јапонија

Најдобрите понуди во категоријата