Црна BaoFeng преносни радио УВ-Б6 Двојна Бенд UHF VHF двонасочна Радио 136-174MHz&400-470 MHz Воки Токи hf Радио Transceiver

Црна BaoFeng преносни радио УВ-Б6 Двојна Бенд UHF VHF двонасочна Радио 136-174MHz&400-470 MHz Воки Токи hf Радио Transceiver

DEN 767.04

Ново

Това е достапна

Разговор Опсег: 3-5 километри во отворен простор
Максимален Домет: 3km-5км
Број На Модел На: baofeng ув-б6
Складирање Канал: 99
Is_Display: Yes
Тип: Додатоци
Димензии: 38X58X120mm
Фреквентен Опсег: 136-174MHz & 400-470MHz
Бренд Име: BAOFENG
Воки Токи Тип: Преносни
Материјал: Пластични
Карактеристики: преносни hf радио transceiver
Батеријата: 2000mAh Li-ion Батерија
Воки Токи Тип: Преносни
Екранот: Двоен Дисплеј
Управувана Напон: 7.4 V
Антена тип: SMA-F
Функција: радио transceiver

Најдобрите понуди во категоријата