MOSEWORTH 2S 7.4 V 3500mah 60C РК LiPo Батеријата за Хеликоптер Quadrotor Автомобил Летало AKKU

MOSEWORTH 2S 7.4 V 3500mah 60C РК LiPo Батеријата за Хеликоптер Quadrotor Автомобил Летало AKKU

-68 %

DEN 587.52

Ново

Това е достапна

Употреба: Возила & Remote Control Играчки
Алатка Материјали: Батеријата
Број На Модел На: 2S 7.4 V 3500mAh 60C
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди: Батеријата
Бренд Име: MOSEWORTH
РК Делови и Accs: Батерии - LiPo
За Возило Тип: Авионите
Четири тркала Атрибути: Батеријата
Материјал: lipo батеријата
Надградба На Делови/Додатоци: Lipo батеријата
Капацитетот На Батеријата: 3500MAH
Континуирано празнење стапка : 60c
Напон: 7.4V 2S
користат за: РК авион,Летало,хеликоптер,Quadrotor,Автомобил,РК Брод
Материјал: Li-ion(Литиум-јонска)

Најдобрите понуди во категоријата