Рачно Изработени Дамаск Укината Челик Јапонски Самурајски Катана Целосна Танг Змејот Меч Глина Калено Остар Нож Вистински Hamon 41

Рачно Изработени Дамаск Укината Челик Јапонски Самурајски Катана Целосна Танг Змејот Меч Глина Калено Остар Нож Вистински

-84 %

DEN 5904.00

Ново

Това е достапна

Тема: Спорт
Регионален Функција: Јапонија
Бренд Име: HANBONKATANA
Стил: Јапонија Стил
Материјал: Метал
is_customized: Yes
производител: HanBon гради
Фалсификување Технологија: Рачно изработени
Меч Тип: Функционална вистински катана
Сечилото Материјал: Дамаск Укината Челик+глина калено
Сечилото Тип: Целосна танг сечилото
Острината: Многу остар (битката подготвен)
Tsuka Материјал: Вистински зраци кожата+Тешко дрво
Saya материјал: тешко дрво
Број На Модел На: K568

Најдобрите понуди во категоријата