DIY 4 Оска РК FPV Летало S600 Рамка Комплет со APM 2.8 Без Компас Flysky FS-i6 TX Батерија Полнач 700KV Моторни 40A ESC XT60 F19457-J

DIY 4 Оска РК FPV Летало S600 Рамка Комплет со APM 2.8 Без Компас Flysky FS-i6 TX Батерија Полнач 700KV Моторни 40A

-86 %

DEN 6714.72

Ново

Това е достапна

Тип: Авион
Карактеристики: Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија: No
Време На Полнење: Целосна
Гаранција: N/A
Далечински Растојание: зависи од животната средина
Контролор На Владата: MODE2,MODE1
Состојба на Собранието: Unassembled Комплет
Возраст Опсег: > 14 години
Материјал: Пластични,Метални
Полнење Напон: Нормално
Извор На Енергија: Електричен
Далечинска Контрола: Yes
Акција Време: зависи од животната средина
Бренд Име: jmt
Контролор На Батеријата: исклучување
Димензии: како Слика
Приклучоци Тип: N/A
Предупредување: не за бебе
Контрола На Канали: 4 Канали
Пакетот Вклучува: Далечински Контролер

Најдобрите понуди во категоријата