240ml Автентични Yixing Teapot Облаци Тенџере Змеј Крв Песок, Кал Xiangyun Тенџере Пурпурна Глина Кинески Чај Сет Чај Тенџере Литургија Чај Производител

240ml Автентични Yixing Teapot Облаци Тенџере Змеј Крв Песок, Кал Xiangyun Тенџере Пурпурна Глина Кинески Чај Сет

-30 %

DEN 1869.36

Ново

Това е достапна

Бренд Име: ZEETOON
Материјал: Виолетова Глина
Капацитет: 151-200ml
Автентични Yixing Teapot: Кинески Здраво Виолетова Глина Чај Тенџере
Големина: 14.6*4.7*6cm
Чај Тенџере Капацитет: 240cc Tieguanyin Чај, Puer Чај, Dahongpao Чај, Кунг Фу Чај, Црн Чај
Виолетова Ронки Кал: Виолетова Глина Руда Змеј крв песок, Кал
Господар Занаети: Сите рачно изработени
Литургија Место на Потекло: Yixing
вода дупки: 9 Дупки
Чај поставите Yixing Чај Тенџере: Креативни Zisha дома декорација
Пакувањето вклучува: 1PC Teapot (Без Teacup)
Безбедно пакување: Подарок за Пријател, Семејство, Шеф, Роденденски Подарок, Луѓето Кои Пијат Чај

Најдобрите понуди во категоријата