LYNYOUNG 7.4 v РК UAV lipo батеријата 2S 2600mAh 25C за Quadcopter Летало Автомобил Авион Камион

LYNYOUNG 7.4 v РК UAV lipo батеријата 2S 2600mAh 25C за Quadcopter Летало Автомобил Авион Камион

-58 %

DEN 474.96

Ново

Това е достапна

Употреба: Возила & Remote Control Играчки
Алатка Материјали: Батеријата
Бренд Име: LYNYOUNG
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди: Батеријата
РК Делови и Accs: Батерии - LiPo
За Возило Тип: Авионите
Четири тркала Атрибути: Батеријата
Број На Модел На: 7.4 V 2600mAh 25C 2s
Материјал: Нано Литиум-јонска
Капацитетот На Батеријата: 2600mAh
Напон: 7.4V
Континуирано празнење стапка : 25c
Напон По Келија: 3.7 V
Клетки: 2s
Максимален Напон По Келија: 4.2 V
Тежина: 130g
Мин Напон По Келија: 3.2 V
Макс Празнење Стапка: 50C
Големина: 126*30*17mm (L*W*H)

Најдобрите понуди во категоријата