За АУДИ А3 1.6 јас AKL AEH 1996-2003 Precat Директно Одговара на Кислород Сензор Автомобилот Замена на Делови Оригинални Нови Кислород O2 Сензор

За АУДИ А3 1.6 јас AKL AEH 1996-2003 Precat Директно Одговара на Кислород Сензор Автомобилот Замена на Делови Оригинални

-76 %

DEN 932.40

Ново

Това е достапна

Тип: Вид Греење
Чувствителност: 0.1
Бренд Име: TIANBANG
Hysteresis: 0.1(%F. S.)
линеарна: 0.2(%F. S.)
Резолуција: 0.5
Тип На Сензор: Piezoelectric
Мерен Опсег: 0-1 носители.5
Повторливост: 0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон: воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор: 600mV-300mV
Живот: просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики: висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2: високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3: анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор : denso кислород сензор
универзална кислород сензор : автомобил сензори
Воздухот Гориво Сооднос Сензор: кислород сензор
о2 сензор: ламбда сензор

Најдобрите понуди во категоријата