4Wire Wideband Ламбда Сензор за АУДИ А3 1.8 јас Спорт Турбо AGU Precat Директно Одговара на Кислород O2 Сензор 1996-2000 универзална ламбда

4Wire Wideband Ламбда Сензор за АУДИ А3 1.8 јас Спорт Турбо AGU Precat Директно Одговара на Кислород O2 Сензор 1996-2000

-82 %

DEN 935.76

Ново

Това е достапна

Тип: Вид Греење
Чувствителност: 0.1
Мерен Опсег: 0-2
Бренд Име: TIANBANG
Hysteresis: 0.1(%F. S.)
линеарна: 0.2(%F. S.)
Тип На Сензор: Piezoelectric
Резолуција: 0.2
Повторливост: 0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон: воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор: 600mV-300mV
Живот: просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики: висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2: високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3: анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор : denso кислород сензор
универзална кислород сензор : ламбда сензор
о2 сензор: кислород сензор
ламбда кислород сензор: универзална ламбда

Најдобрите понуди во категоријата