Водоотпорен IP67 MC4 PV Кабел Конектор PV за 2,5 mm 4mm2 6mm2, MC4 Aux Конектор машки и женски TUV Гаранција

Водоотпорен IP67 MC4 PV Кабел Конектор PV за 2,5 mm 4mm2 6mm2, MC4 Aux Конектор машки и женски TUV Гаранција

-90 %

DEN 573.60

Ново

Това е достапна

Спецификација: Normal
Примена: Дома
is_customized: Yes
Бренд Име: IHUAX.CN
Излезен Напон (V): TUV 1000V DC / UL 600V DC
Работат Време (h): 20 година
Број На Модел На: MC4
Моменталната Оценка : 20A-30A
Соодветен Кабел Крстот Делови: 2.5mm2-6.0mm2 / 14AWG -10AWG
Контакт материјал: Бакар,Сребро Позлатен
Водоотпорен: IP67
сертификација: TUV
Тип: Адаптер
Примена: Осветлување, PV Соларни Панели Врска
Пол: машки и женски

Најдобрите понуди во категоријата