1.3 Мегапикселна MJPEG &YUY2 мини HD cmos plug and play мала видео веб-камера со 12mm леќа

1.3 Мегапикселна MJPEG &YUY2 мини HD cmos plug and play мала видео веб-камера со 12mm леќа

-90 %

DEN 976.80

Ново

Това е достапна

Број На Модел На: ELP-USB130W01MT-BL12
Бренд Име: ELP
Минимална Осветлување(Лукс): 0.01
Сензор: CMOS
Поддржани Оперативни Системи: Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Mac os,Windows 8,Windows XP
Видео Формат На Компресија: MJPEG
is_customized: Yes
боја: Црна
Поддржани Мобилни Системи: Андроид
Конективност: USB
Потрошувачка На Енергија(W): 5V/150mA
Агол На Гледање (Степен): 25°
Висока Дефиниција: 1.3 Мегапиксели
Леќа (mm): 12mm
Димензии (L x W x D)(mm): 41*41mm
Стил: Мини Камера
Напојување(V): 5V
Тип: Видео Камерата
Специјални Функции: high speed usb 2.0 интерфејс
Технологија: висока стапка на
Сензор: AR0130 1/3 CMOS Сензор
Резолуција: 1280 (H) x 960(V) пиксели
Слика формат: MJPEG&YUY2
USB Protocal: USB2.0 ХС/FS, USB1.1 FS
Леќа: 12mm мегапикселна леќа
Работа Температура: СТЕПЕНИ(-20~70)
Поддршка OS: UVC или Windows, андроид ,linux,MAC OS
Бродови Од: шенжен

Најдобрите понуди во категоријата