JKL5C фактор на моќ регулаторот надомест за фактор на моќ capacitor 6step 380v PRCF

JKL5C фактор на моќ регулаторот надомест за фактор на моќ capacitor 6step 380v PRCF

DEN 600.00

Ново

Това е достапна

is_customized: Yes
Заштита На Функција: Запечатени
Големина: Subminiature
Употреба: Општа Намена
Контакт Оптоварување: Ниска Моќност
Теорија: Електромагнетни Штафета
Број На Модел На: JKL5C
Големина: 13*13*13cm
pcb: Реле контрола Сигнал
Напојување: Моќ Трансформатор 230V~400V
Моќ за контрола: реле
напојување на сензорот: КТ Тип
фактор на моќност капацитет: 0.00~1.00
Функција: Точно Мерка Реактивен Тековната
Екранот: LED/LCD
Во Текот Напон Поставување: 230V~500V
контрола чекор: 1~12 Чекор

Најдобрите понуди во категоријата